• Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

• KRUS Placówka Terenowa w Nowym Sączu informuje o możliwości składania wniosków na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci urodzonych w latach od 2009 do 2017. Są to bezpłatne turnusy rehabilitacji leczniczej. Warunkiem niezbędnym jest, aby jeden z rodziców/opiekunów prawnych był ubezpieczony w KRUS w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej przez rok.

Szczegóły - na plakacie poniżej:

• Wyniki rekrutacji do klasy I

• Dzieci zamieszkałe w Mogilnie są przyjęte do klasy I.

Na wolne miejsca w oddziale rekrutowani byli kandydaci spoza obwodu szkoły.

Podajemy wyniki rekrutacji:

lista

Prosimy o dostarczenie w terminie od 27 marca do 10 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00 podpisanego oświadczenia o woli przyjęcia dziecka klasy I Szkoły Podstawowej w Mogilnie:

oświadczenie

Druk oświadczenia można również pobrać w sekretariacie.

• Wyniki rekrutacji do oddziałów przedszkolnych

• Dzieci, których rodzice złożyli deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego, są przyjęte i nie podlegają rekrutacji.

Podajemy wyniki rekrutacji nowych dzieci do oddziałów przedszkolnych.

lista

Prosimy o dostarczenie w terminie od 27 marca do 10 kwietnia 2024 r. do godz. 15:00 podpisanego oświadczenia o woli przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego w Mogilnie:

oświadczenie

Druk oświadczenia można również pobrać w oddziale przedszkolnym.

• Wóz strażacki - wyposażenie
            • Ewakuacja próbna za nami

• Dziś ćwiczyliśmy wraz z Druhami OSP Mogilno ewakuację próbną.

Ćwiczenia praktyczne - polegające na opuszczeniu budynku szkolnego po sygnale alarmowym i udaniu się na miejsce zbiórki - przebiegły sprawnie i bez zakłóceń. Druhowie wyjaśnili, na czym polega ewakuacja, a później zaprezentowali wyposażenie wozu strażackiego. Zaprosili również chętnych do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Niektórzy kandydaci muszą jeszcze podrosnąć...

• Laptopy w naszych rękach!

• W poniedziałek 25 września do czwartoklasistów trafiły wyczekiwane laptopy.

Rodzice dopełnili wcześniej formalności (podpisali umowy), a następnie Pan Leszek Skowron - Wójt Gminy Korzenna - przekazał sprzęt uczniom. Tej radosnej chwili towarzyszyły życzenia, aby nowe komputery przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów, do pogłębiania wiedzy i zainteresowań oraz do przyszłych sukcesów w nauce.

• Zbieramy Talenciaki!

• Nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji Szkoły pełne talentów.

Dzięki ubiegłorocznym staraniom oddziały przedszkolne zostały wyposażone w atrakcyjne gry dla dzieci. W tym roku również zbieramy Talenciaki na wyposażenie przedszkolaków.

• Bezpieczni teraz - bezpieczni w przyszłości!

• Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.

HPV (Human Papilloma Virus) to nazwa ludzkiego wirusa brodawczaka. HPV odpowiada za zachorowania na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe.

Przed zakażeniem HPV może uchronić szczepionka. Szczepienie jest najskuteczniejsze, jeśli nastąpi przed potencjalnym narażeniem na zakażenie HPV, do którego dochodzi głównie drogą kontaktów seksualnych. Dlatego powszechne programy szczepień przeciw HPV najczęściej wskazują na dziewczynki i chłopców w wieku 12-13 lat.

W roku 2023 ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w 2010 i 2011 r.

Szczepienia przeciw HPV dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat podawane są w dwóch dawkach. Odstęp między tymi dawkami wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Więcej informacji na plakacie i pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/hpv

Szczepienia_HPV126.pdf

• Nauczycielka

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 4 września 2023 r.

O godz. 8:00 - Msza św. w kościele parafialnym, a następnie ok. godz. 9:00 na sali gimnastycznej w szkole - uroczysta  inauguracja roku szkolnego. Później nastąpią spotkania z wychowawcami:

kl. 1 II piętro sala 23

kl. 2 II piętro sala 22

kl. 3 II pietro sala 25

kl. 4 I piętro sala 14

kl. 5 II piętro sala 26 (świetlica)

kl. 6 I piętro sala 11

kl. 7 I piętro sala 12

kl. 8 przewiązka sala 36

• Gminny Lingwista

• Uczennice kl. 8 Klaudia Bugara i Ola Bugara uczestniczyły dzisiaj w Gminnym Konkursie Językowym organizowanym przez Szkołę Podstawową w Siedlcach.

W walce o tytuł "Gminnego Lingwisty" Ola zajęła III miejsce. Gratulujemy!

• Akademia Edukacji Zdalnej

• "Pragniemy poinformować, że nasza szkoła realizuje projekt pod nazwą "Akademia edukacji zdalnej" prowadzony przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli CEDRiN. Odbywa się on w ramach projektu grantowego pn. „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształceniu na odległość” w zakresie Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, II Oś Priorytetowa – Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działania 2.10. Wysoka jakość systemu oświaty. Celem projektu jest podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia udzielonego nauczycielom prowadzącym zdalną edukację w przedszkolach i szkołach. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej."

eduresized_CEDRiN.png

• Zawodometr

• Potrzebujesz pomocy w wybraniu właściwej ścieżki dalszego kształcenia?

Nowa aplikacja już dostępna!